Dwór Dobarz – kilka słów o nas…

Wśród malowniczych pól i lasów dziewiczego Podlasia, z dala od miejskich zanieczyszczeń i zgiełku cywilizacji, ulokowany jest Dwór Dobarz. Miejsce to tchnie spokojem i sielskością życia, które tutaj wydaje się zwalniać i toczyć swoim leniwym tempem, zgodnym z naturą i cyklami pór roku. 

Dwór Dobarz to kompleks hotelowo – gastronomiczny położony w odległości ok. 60 km od Białegostoku  w miejscowości Dobarz, przy Carskiej Drodze.

Tutaj stworzyliśmy nasz obiekt jakich w obecnym czasie brakowało. Nasz Pensjonat to nowo powstały obiekt, w całości wybudowany w 2006 roku, w którym znajduje się hotel z 52 miejscami noclegowymi, karczmą, salą konferencyjną, sauną i jacuzzi.

Oferujemy Gościom 18 pokoi: 1, 2 i 3,4 osobowe, w tym pokoje z dużymi łożami małżeńskimi oraz pokój apartament. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki, dostęp do Internetu. Nasza karczma oferuje Gościom  wyjątkowe specjały kuchni regionalnej,  oraz potrawy własnej receptury wszystko wytwarzane jest od podstaw w naszej kuchni.

Dbamy ciągle o atrakcyjność naszego menu wprowadzając nowe, smaczne i ciekawe smaki. Zapraszamy do korzystania z naszych usług zarówno gości indywidualnych, jak i grup zorganizowanych, zachęcamy do współpracy biura podróży oraz inne przedsiębiorstwa. Specjalizujemy się w obsłudze zorganizowanych grup wycieczkowych, organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, wesela,  konferencje, spotkania biznesowe.

Poznaj nas bliżej…

… i sprawdź jakie atrakcje oferujemy naszym gościom, oraz nagrody i wyróżnienia, które otrzymaliśmy w ostatnich latach.

W starym Dworze…

W starym dworze, sosnowym dworze,
Wszystko dzieje się na stary ład
Nic tradycji gwałcić praw nie może,
Choćby tego żądał modny świat…

W alkierzyku, sionce i komórce
Wszystko stoi, jak za dawnych lat,
Tu kantorek, tam dębowe łoże,
A na oknie kwitnie fuksji kwiat…

Poznaj bliżej Nasz Dwór…

Dobarz zaprojektowano jako klasyczny “dwór polski”. Wybudowano go z bala i przykryto dwuspadowym dachem z wióra osikowego.

Schody, zgodnie z lokalną tradycją, wykonano z łupanego kamienia. Elementy wykończeniowe elewacji wzorowane są na stolarce podlaskiej.

W wystroju wnętrz restauracji i pokoi wykorzystano stare meble, kufry posażne, szlabany, krosna. Gospodarze od lat poszukują pamiątek z przeszłości na strychach domów z pobliskich wsi, konsekwentnie odtwarzając atmosferę starego dworu z pogranicza.

Obiekt został starannie i harmonijnie wkomponowany w krajobraz Biebrzy.

Zlokalizowano go przy historycznej, zbudowanej pod koniec XIX wieku, biegnącej przez sam środek Bagien Biebrzańskich –  “Carskiej Drodze”.

Wokół Dworu rozciągają się otwarte, bagienne  uroczyska i sosnowe lasy.  Wiosną i latem znad łąk niesie się zapach kwiatów i świeżo skoszonego siana. Nad dziedzińcem krążą orliki, orły, bociany czarne. Tokują bekasy, lelki i słonki. Z mokradeł dolatuje klangor żurawi. Z tarasu widać gromadzące się na łąkach gęsi, żurawie, czaple i bociany. Wieczorne koncerty żab (przesympatycznych rzekotek drzewnych) nie mają  sobie równych…

„Wędrowcze
zasłuchany w ciszę bagiennej krainy,
zauroczony biebrzańskim światem,
zatrzymaj się!
Pośród tej dzikiej natury wita Cię karczma “Dobarz”
z przytulnym pensjonatem.

Zapachem kuchennej smakowitości odurzony
poddaj się rozkoszy podniebienia.
Przy “Carskim Trakcie” śródbagiennej drogi
zaprasza staropolski, leśny dwór marzenia.

Tu noc ukołysze Cię kojącym szumem trzcinowisk,
tu odnajdziesz spokój jak w rodzinnej chacie.
A kiedy gwiazdy zamigoczą na ciemnym nieboskłonie,
otulisz się snem barwnym w przytulnym pensjonacie.”

                                                           Regina Świtoń

To, co dla Państwa robimy - robimy z pasją!

Pin It on Pinterest